wtorek, 29 października 2013

Isabel Marant dla H&M

Wielkimi krokami zbliża się do nas listopad, a wraz z nim kolekcja H&M sygnowana nazwiskiem wielkiego projektanta. Jak już pewnie wiecie tegoroczna edycja należeć będzie do Isabel Marant.


Isabel Marnat jest pół Francuską pół Niemką. Wychowała się w Paryżu i głównie z tym miastem kojarzony jest styl projektantki. Studiowała w Studio Bercot, jej pierwsza marka nazywała się "Twen", razem z matka projektowały dzianinę. W 1995 roku odbył się pierwszy pokaz sygnowany jej nazwiskiem. Sama Marant mówi o swojej marce tak : "Moja firma powstawała powoli i organicznie. Budowałam ją krok po kroku, aby zachować pełną wolność i szczerość w swojej pracy"

Wylansowała modę na sportowe obuwie, kultowe już tenisówki na koturnie to jej dzieło. Styl Isabel Marant jest przede wszystkim wygodny. Popularne u niej spodnie 7/8 znajdziemy raczej w wersji dżinsowej, a lekką sukienkę zestawi z niezbyt lekkimi kozakami. W swoich projektach często inspiruje się elementami etnicznym (od Afryki po Indie), ale także stylem boho. W jej wydaniu to pełna feeria barw i wzorów i lekkich tkanin. Swoje klientki ubiera na przysłowiową ''cebulkę", zestawienia wzorów, tkanin i kolorów dodają nutę nonszalancji. 

Kolakcja Marant dla H&M, która pojawi się w wybranych sklepach 14 listopada jest kwintesencją stylu projektantki, wszystkie rzeczy w niej pokazane można nazwać "The best of Isabel Marant". Sama kreatorkia powiedziała, że pomimo tego, że obawiała się o jakość wykonania ubrań, to szwedzka sieciówka spisała się znakomicie. Ceny kolekcji będą bardzo zróżnicowane od 150 zł za dodatki do ok. 1300 zł za okrycia wierzchnie. 
1 komentarz:

  1. ja się zakochałam w botkach z frędzlami, ale cena skutecznie mnie odstraszyła ;)

    OdpowiedzUsuń